(0)

מבחר הפירות
היומי

Gift Card

בלוג

פומלה בריאה ובעלת ערך תזונתי גבוה

פומלה (Pomelo) היא עץ פרי ממשפחת ההדרים. העץ הובא לישראל מסינגפור כבר בשנת 1907. מקורו של העץ בדרום מזרח אסיה, וכיום הפרי מגודל באופן מסחרי בכמויות גדולות בעיקר בקליפורניה ובישראל. הפרי גדול וקליפתו בשרנית, עבה וספוגית. לפרי מרקם ייחודי ועשיר, עם טעם מתקתק.
לפרי הפומלה קליפה בגוון צהוב-ירוק מבחוץ, ובפנים בשר הפרי בגוון צהבהב או אדמדם. ניתן לאכול את הפרי כאשר הוא מבשיל ומוכן לאכילה, ומקליפות הפרי נהוג להכין ריבות ומרמלדות.

פומלה בריאה ובעלת ערך תזונתי גבוה

לפומלה ערך תזונתי גבוה: על פי מחקרים רבים שנערכו בנושא הפרי, התגלה כי הפרי מכיל שיעור גבוה של חומרים אנטיאוקסידנטיים, חומרים אלה מסייעים להורדת רמת הכולסטרול הרע מסוג LDL, להפחתת הסיכון ללקות במחלות לב וכלי דם, לרבות הורדת הסיכון להתקפי לב ולסתימות עורקים.
פומלה, כמו בני משפחתה ממשפחת ההדרים, מכילה שיעור גבוה של ויטמין C, ויש בה שיעור גבוה של אשלגן ושל מינרלים נוספים כמו מגנזיום, זרחן, נתרן, אבץ. בפרי יש ברזל, ויטמינים ממשפחת B, מעט סיבים תזונתיים והפומלה דלת שומן ובעלת ערך קלורי נמוך יחסית. ראוי לציין כי הצריכה היומית המומלצת למבוגרים של ויטמיןC הינה 60 מ"ג, ובמנת פרי פומלה של 100 גרם יש 62 מ"ג ויטמין C – כמעט פי שניים מהצריכה המומלצת לילדים קטנים. ניתן לסחוט את הפרי כדי להפיק מיץ או לשלב את הפומלה בהכנת שייקים בריאים וטעימים.

ויטמיןC נחוץ לתפקוד יעיל ותקין של כלל מערכות הגוף, והוא חשוב גם למניעת מחלות, לשמירה על העור ולתפקוד תקין של מערכת העיכול. צריכה יומית של פומלה תסייע במניעת מחלות רבות, במיוחד בעונת החורף – כאשר עלולים לסבול משפעת ומהצטננות. הפומלה מסייעת גם בהחלמה מהירה יותר ממחלות חורף וממגוון מחלות נוספות.

הפומלה ידועה כמסייעת להורדת הכולסטרול בדם, לכן דיאטנים רבים משלבים את הפרי בתזונה. לאורך השנים התפתחו דיאטות שונות על בסיס פרי הפומלה, מאחר שהוא מכיל ריכוז גבוה של מים, כ- 90%, כמו גם מינרלים רבים, ויטמינים חשובים ובמיוחד ויטמין C, ברזל, סיבים תזונתיים ועוד. דיאטה על בסיס פומלה מאפשרת להפחית במשקל ומסייעת לניקוי רעלים מהגוף.
הפרי עשיר בנוגדי חמצון המסייעים למניעת התפתחות מחלות לב וכלי דם, וכמו כן חשובים למניעת תהליך ההזדקנות הטבעי של התאים ושל הרקמות בגוף. בנוסף, צריכה יומית של הפרי מסייעת להגברת קצב חילוף החומרים, לכן הפרי מומלץ במהלך דיאטה ויכול לסייע להוריד משקל עודף.

על מנת שנוכל לשמור על פירות איכותיים ועל הוויטמינים אשר הם יסוד תזונתי חיוני לגוף האדם. עלינו לשים דגש רב על שמירת פירות בקירור ובטמפרטורה הנכונה. בניית חדרי קירור והקפאה תעשייתיים עבור שימושים מסוג זה, ייעודיים לשמירה של כמות גדולה של פירות, ויודעת בצורה אוטומטית לווסת את הטמפרטורה הרצויה בהתאם לטמפרטורה מחוץ לחדר וכך עוזרת לשמור על הפירות ולא להקפיאם ובנוסף מונעות רטיבות ולחלוח.

מאמר בשיתוף: אגריקור – בניית חדרי קירור

אולי תרצו לדעת גם...

פיטאיה - זווית נוספת על הפרי
פיטאיה, פרי דרום אמריקאי, אשר נקרא גם פרי גן עדן בשל יופיו וצבעיו המרהיבים. מעבר ליופיו ומראיו הייחודי יש לו יתרונות בריאותיים רבים שכדאי לכם לדעת. הפיטאיה שייך למשפחת הקקטוסים והוא מגיע ללא קוצים וקליפתו אדומה, ורודה ואפילו צהובה לפני קילופו בדרך כלל מאוד קשה לדעת מה תגלו בפנים, יכול להיות שתמצאו בפנים פרי בצבע סגול חזק ולפעמים צבע לבן עם זרעים קטנטנים בצבע שחור. ניתן למצוא את הפרי בשווקים…
מלון - אמרתם מלון, אמרתם ויטמינים
מלון (Cucumis Melo) הוא צמח ממשפחת הדלועיים. הוא מכיל כ- 90% מים, עשיר בויטמינים ומינרלים, ונחשב לאחד מפירות הקיץ הפופולריים והזמינים ביותר. המלון טופח כבר לפני אלפי שנים על ידי האדם בגלל פירותיו הטעימים, המתוקים והמשביעים. המלון הוא למעשה צמח עשבי המניב פירות בקיץ. כיום יש זנים רבים של מלון, ביניהם טל הדבש וקנטלופ. ערכים תזונתיים גבוהים ומקור מצוין לויטמינים ואשלגן ישראלים רבים אוהבים לאכול מלון, במיוחד בעונת הקיץ, לאחר…