מגשי פירות מעוצבים
(0)

מבחר הפירות
היומי

בלוג

אשכולית קלמנטינה ותפוז - הכירו את משפחת ההדרים

פירות ההדר הבולטים בישראל הם אשכולית, קלמנטינה ותפוז. בגלל תנאי אקלים וחקלאות מפותחת, ישראל היא בין היצואניות הגדולות בעולם של פירות מן הסוג הזה. ספציפית עבור תושבי ישראל, המשמעות היא יכולת להשיג פירות הדר מעולים וטעימים כמעט לכל אורך השנה. יתרה על כך, צריכת סוגים שונים של פירות הדר יחד עם סוגים אחרים של פירות יכולה לתרום לגוף ולחזק את מערכת החיסון הטבעית.

החדשות הטובות הן שכיום ניתן להשיג אשכוליות, קלמנטינה ותפוז גם בתוך מגשי פירות מוכנים לאכילה. במידה ואתם מזמינים סלסלות פירות ברמה גבוהה, עד הבית או המשרד, כל שנותר הוא להתחיל להפיק מהם את הוויטמינים והאנרגיה.

הכירו את משפחת ההדרים - פרי מתוק

מה העונה המומלצת של משפחות פירות ההדר?

היכרות עם משפחת ההדרים מתחילה באזורי הגידול, במועדי הקטיף ובמשך האחסון המומלץ. כאן דווקא ניתן למצוא הבדלים בין סוגים שונים של פירות כאלה, מה גם שיש משמעות לטעם האישי של כל אחד ואחת מבחינת דרגת החמיצות המועדפת של אשכולית, קלמנטינה ותפוז.

תפוז למשל גדל בחודשים ספטמבר עד אפריל, לפי הזן, ותקופת האחסון המומלצת עבורו היא עד חודש. מבחינת אזור, את רוב השטחים המיועדים לגידול תפוזים נמצא במישור החוף מבנימינה עד חבל אשכול.

לשם השוואה, אשכולית לבנה וגם אשכולית אדמה גדלות שתיהן בחודשים אוקטובר עד מאי ומשך האחסון המומלץ עבורן הוא של חודשיים. עם זאת, גם את האשכוליות מגדלים בעיקר במישור החורף מבנימינה עד חבל אשכול – אבל גם בעמקים המזרחיים.

קלמנטינה היא פרי שגדל בחודשים ספטמבר עד אפריל לפי הזן, עם משך אחסנה של שבועיים בלבד. בנוסף, כדאי לדעת שאזורי הגידול המרכזיים של הקלמנטינות הם העמקים המזרחיים וצפון הנגב.

מגש פירות טרי, בריא ועסיסי - פרי מתוק

למה להזמין פירות הדר במשלוח?

הזמנת מגשי פירות חיונית לכל אורך השנה. באמצעות פלטת פירות שמגיעה עד הבית אפשר להפוך אותם לזמינים יותר עבור כל בני המשפחה, לחשוף את הילדים לטעמים חדשים ולנשנש משהו בריא בין הארוחות. אבל ספציפית עם פירות הדר, יש משלוחי פירות שמגלמים בתוכם ערך מוסף.

הערך המוסף של מגשי פירות הדר הוא בוויטמין C. מלבד הטעם העסיסי, בפירות הדר יש כמויות גדולות מאוד של ויטמין C. זהו ויטמין שתורם בין היתר לחיזוק מערכת החיסון של הגוף והוא אף משמש בתור נוגד חמצן טבעי. חוץ מזה, ויטמין C מגיע בשיאו בתוך פירות הדר – לעומת מאכלים שבהם הוא נמצא אבל הערך התזונתי שלו נפגע בגלל פעולות חימום ועיבוד.

לסיכום, ישראל היא המדינה המושלמת עבור הזמנת משלוחי פירות עם פירות הדר. לא משנה באיזה תקופה אנחנו נמצאים או מתי בפעם האחרונה אכלתם אשכולית, קלמנטינה או תפוז, זה בדיוק המשלוח שישדרג את המקרר ויהפוך את הפירות לחלק מהחיים שלכם.

אולי תרצו לדעת גם...

אפרסמון מתקתק ועשיר במרכיבים חיוניים לגוף
אפרסמון (Diospyros Kaki) הוא עץ פרי נשיר ממשפחת האבניים, המניב פירות לקראת סוף הסתיו, ומוצאו מדרום מזרח סין. יש זנים רבים של אפרסמון והוא נחשב לפרי מאכל בריא וטעים בעל מרקם רך ועסיסי. את העץ מגדלים כיום באזורים רבים בעולם, בשל הביקוש הרב לפירות. בין היתר מגדלים אותו באופן מסחרי באיטליה, בצרפת, באוקראינה, בהודו, באוסטרליה, בברזיל, בארגנטינה, בצפון אפריקה ובישראל. כדאי לדעת כי בארץ החלו לגדל אפרסמון כבר בתחילת המאה…
רוצים תות שדה, בננה ואננס בביס אחד? תאכלו קיווי!
כששואלים אנשים איזה טעם יש לקיווי הדעות חלוקות, אבל הרבה אנשים סבורים לפי כל מיני מחקרי טעם שהפרי שהוא חום מבחוץ וירוק מבפנים משלב בתוכו בו בעת בין טעמם של תות שדה, בננה ואננס. מין קוקטייל קיווי חורפי ומסעיר חושים! אתם מוזמנים לנסות להכין קוקטייל כזה בבית ולגלות בעצמכם אם מתקבל טעם זהה... לא הרבה יודעים אבל קיווי נקרא כך על שם הציפור הלאומית של ניו זילנד, שפרי הקיווי זהה…